google.com, pub-6626764457556682, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Kemal Sunal'ın Garip adlı filminin uyarlaması yine bu filmden yapılmış.
Charlie Chaplin bu filmde yanında şirin bir yumurcak'la beraber buldukları yöntemle para kazanmaya çalışmaktadırlar. Yumurcak evlerin camını kıracak ve Kahramanımız Charlie Chaplin camcı kimliğiyle oradan geçecektir.


Filmin konusu, Edna'nın genç bir ressamdan çocuğunu olmuştur ve maalesef ki ressam Ednayı yüzüstü bırakmıştır. Çocuğa bakamayacağını anlayan Edna çocuğunu zengin bir evin önünde park halinde bulunan lüks bir arabanın içerisine koyar ve dua etmeye başlar yalnız işler tahmin ettiği gitmeyecektir zalım hırsızlar arabayı çalınca çocuğu fakir bir mahallenin sokağına bırakırlar cami yok ya o dönemde yoksa cami avlusuna bırakırlardı.


Kime niyet kime kısmet tabi o sırada oradan geçmekte olan Charlie çocuğu bir kez eline aldıktan sonra bırakamamıştır. Bebeğin üzerinden çıkan notta 'Lütfen bu yetim çocuğa iyi bakın'' yazmaktadır. Charlie bu notun üzerine çocuğa gözü gibi bakar ve onu kendi çocuğu gibi yetiştirmeye başlar birlikte kazançlı işlere el atarlar hayat onlara gerçekten güzel gitmekteyken jack hasta olur bu durum çocuğun gerçek aile olmadığını ortaya çıkarmasıyla Charlie çocuğunu korumak ve onun elinden alınmaması için canını dişine takar...-alıntı-

masumane

0 yorum: