google.com, pub-6626764457556682, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Haftalık programıma eklediğim doğa yürüyüşünün ilk etkinliğini bugün gerçekleştirdim. Bolu / Gerede ilçesine bağlı Tatlar Köyü sınırları içerisinde bulunan Koçlar Yaylası parkunu yürüdüm.

Geldiğimiz ekiple sabah Kızılcahamam'da verdiğimiz mola da sıcak bir kemik çorbası içtikten sonra aracımız yola koyuldu. Bolu'ya varmadan yol üstündeki patika yoldan çıkmak üzere durup hazırlıklarımızı yaptık.

Yol yaklaşık 5 parmak karış büyüklükte bir karla kaplıydı. Zorlu bir parkur olacağı yolun başından kendini gösteriyordu. Ben hazırlıksız yakalansam da, tozluk ve batonu kulübün getirdiği yedeklerden temin ettim.

Yürüyüşümüze büyük bir pozitif enerjiyle başladım.  Çam ağaçlarının üzerinde biriken kar, ayaklarımızın saplandığı 5 parmak karışlık yol bizi fena derecede bitkin bıraktı. 1828 metredeki yangın gözetleme kulesine çıkınca artık yemek yemenin vakti gelmişti.

Yemek sonrası yokuş aşağı yolculuğumuz tekrar başladı. Çıkışta çektiğimiz zorluğu inişte yaşamadım diyebilirim. Keyifli güzel ve zor bir parkurdu. Nitekim o kadar yormuş ki beni, şuan yorgun argın gözlerle ve uykulu bir zihinle bu yazıyı yazıyorum.
  masumane

0 yorum: